Haberler

27 Mayıs 2019

TİKA’dan Güneydoğu Asya Ülkesi Tayland’da Ramazan Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Güneydoğu Asya Ülkesi Tayland Krallığı’nın Songkhla İli Chana İlçesi’nde bulunan Nureddin Camii’nde 700 kişiye iftar programı düzenlendi.

TİKA Taylan’da düzenlediği Ramazan programı ile ülke halkları arasında gönül köprüleri kurmaya devam ediyor.

Tayland Şeyhülislamı Sheik Aziz PHITHAKUMPUL, Senatör Zaki PHITAKUMPUL, Songkhla İli Vali Yardımcısı Phairot CHAROENGAM, Chana İlçesi Kaymakamı Surin SURIYAMAWONG ve Chana İlçe Emniyet Müdürü ANUSON’un katılımıyla gerçekleşen iftar programı halk nezdinde de büyük ilgi gördü.

700 kişinin katıldığı buluşmada konuşan Tayland Merkezi İslam Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Muhammad Emin CHENU Ramazan ayının son dilimine girilen bu günlerde Taylandlı Müslümanların dualarında kardeş Türk halkına da yer ayırmalarını temenni etti.

Sonraki Haber

TİKA’dan Romanya’da Eğitime Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA)  tarafından Dobruca bölgesinde Roman nüfusun yaşadığı Dobromir köyünde tadilatı ve modern ekipman ile donınımı gerçekleştirilen Türkçe Sınıfı açıldı. Açılış törenine T.C. Bükreş Büyükelçisi Füsun Aramaz, Köstence İl Eğitim...