Haberler

28 Temmuz 2021

TİKA’dan Gürcistan’da Gençlerin Fotoğrafçılık Sanatı İlgisine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Değişimler Platformu Derneği işbirliğinde Gürcistan’da hayata geçirilen “Fotoğraf Çekmeyi Seviyorum” projesine katılan kursiyerler ilk eserlerini verdiler.

TİKA’nın desteğiyle Marneuli kentinde bulunan Aşık Kamandar Müzesi’nin bahçesinde düzenlenen sergide, projeye katılan 30 Azeri kursiyerin fotoğrafları sergilendi.

 “Kadın” ve “Doğa” temalı 50 adet fotoğraftan oluşan sergiye, Tiflis Büyükelçisi Fatma Ceren Yazgan, Fotoğrafçı Natela Grigalaşvili, Yazar Gülenay Pınarbaşı ve Araştırmacı Zeliha Eliaçık katıldı.

Bölgedeki Azeri gençlerin sosyalleşmesi, istihdamı ve entegrasyonu gibi amaçlarla yürütülen proje kapsamında ünlü fotoğraf sanatçısı Natela Grigalaşvili tarafından verilen fotoğrafçılık eğitiminde, kursiyerlere sanat sevgisinin yanı sıra, fotoğrafları farklı bakış açılardan değerlendirme yetisi kazandırılmaya çalışıldı.

Sergi sonrası müze bahçesinde, Aşık Nargile ve ekibi tarafından bir de konser verildi.

Sonraki Haber

TİKA'dan "Genç Liderler için Kapasite Geliştirme Projesi"

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Eş-Şark Forumu iş birliğinde düzenlenen "Genç Liderler için Kapasite Geliştirme Projesi" kapanış töreni gerçekleştirildi. Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerinde yer alan, bölgesel sorunlarla yakından ilgilenen ve bölgelerinde...