Haberler

08 Nisan 2016

TİKA’dan Guyana Dışişleri Bakanlığına Donanım Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Guyana Dışişleri Bakanlığı’nın yeni binasına konferans sistemi ünitesi desteğinde bulunuldu.

TİKA Latin Amerika’daki faaliyetlerine devam ediyor. TİKA bu kapsamda Guyana Dışişleri Bakanlığı’nın yeni binası için konferans sistemi ünitesi yardımında bulundu. TİKA tarafından temin edilen konferans sistemi ünitesi düzenlenen törenle yetkililere teslim edildi. 

Guyana’nın başkenti Georgetown’da bulunan Dışişleri Bakanlığı yeni binası konferans salonunda düzenlenen törene, Guyana Devlet Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Dışişleri Bakanı olan Hon. Carl B. Greenidge, Bakanlık temsilcileri ve TİKA yetkililerinin katıldı.

Dışişleri Bakanı Hon. Carl B. Greenidge törende yaptığı açıklamada TİKA heyetini ülkesinde karşılamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, TİKA’nın yaptığı çalışmaların Guyana’da ne kadar başarılı olduğunu ve ziyaret sırasında TİKA heyetinin bu başarıyı göreceğinden emin olduğunu belirtti. Konuşmasının devamında iki ülke arasındaki ilişkilerin 1973 yılında başladığını ifade eden Dışişleri Bakanı Hon. Carl B. Greenidge, Karayipler Topluluğu (CARICOM) aracılığıyla da ilişkilerin geliştiğini dile getirerek, TİKA’nın kritik alanlara yapmış olduğu yardımlardan dolayı teşekkürlerini tekrarlayıp iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da ileriye taşınacağını belirtti.

Sonraki Haber

Kırgızistan’ın Talas Vilayetinde Fasulyecilik Projesi Başlatıldı

Kırgızistan’da fasulyeciliğin yaygın olarak yapıldığı Talas vilayetinde sektördeki sorunlara çözüm bulunması maksadıyla Kırgızistan Tarım Bakanlığı, T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) fasulyecilik projesi başlatıldı. TİKA, Kırgızistan’a yönelik...