Haberler

18 Mayıs 2018

TİKA’dan Hong Kong’da İftar Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Hong Kong’ta Kawloon Camii ve İslam Merkezinde yaklaşık 2500 kişiye iftar programı düzenlendi.

TİKA, Hong Kong Başkonsolosluğu işbirliğiyle Hong Kong’un en büyük İslam Merkezlerinden biri olan Kawloon Camii ve İslam Merkezinde yaklaşık 2500 kişinin katıldığı iftar programı düzenledi.

Kawloon Camii ve İslam Merkezi yetkilileri bu birlik ayında Türk yetkilileri burada görmekten ve düzenlemiş olan programdan dolayı Türkiye’ye teşekkürlerini ilettiler. 

Kawloon Camii ve İslam Merkezi Hong Kong’un en merkezi yerlerinden birinde bulunuyor. Çeşitli ülkelerden buraya gelen Müslümanların bir araya gelerek ibadetlerini gerçekleştirmelerinin yanı sıra İslam kültürünü tanıtmalarına imkan sağlıyor. 

Sonraki Haber

Vietnam’da Eğitime Destek

Vietnam’da Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Sadakataşı Derneği işbirliğinde tadilat ve donanımı gerçekleştirilen An Giang Kız Eğitim Merkezi hizmete açıldı. TİKA’nın sivil toplum kuruluşları ile işbirliği projeleri kapsamında, Sadakataşı Derneği ile işbirliğinde...