Haberler

18 Nisan 2022

TİKA’dan Irak’ta İhtiyaç Sahibi Ailelere Ramazan Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından düzenlenen Ramazan Programları kapsamında Irak’ın Kerkük ve Erbil kentleri ile çevresindeki bölgelerde yaşayan ihtiyaç sahibi 2300 aileye gıda yardımında bulundu.

TİKA Bağdat Koordinatörü Mustafa Yazıcı programda yaptığı açıklamada, TİKA olarak bu sene Ramazan programına başkent Bağdat'ta başladıklarını belirterek, Kerkük kenti ve çevresindeki ihtiyaç sahibi 2 bin aile ile Erbil'deki Bahırka Mülteci Kampı'nda 300 aileye gıda kolisi dağıttıklarını aktardı.

Yazıcı,  bu sene TİKA olarak Irak'ın genelinde 6 bin aileye ramazan yardımı ulaştıracaklarını söyledi. Ayrıca Tuzhurmatu, Diyala, Musul, Telafer, Erbil, Kerkük, Kerbela ve Nasiriye kentlerindeki yoksul ve muhtaç ailelere de yardım ulaştırmayı amaçladıklarını ifade etti.

Kerkük’te düzenlenen TİKA gıda yardımı, Irak Türkmen Cephesi Kerkük İl Başkanlığında ihtiyaç sahiplerine de dağıtıldı.

Irak Türkmen Cephesi Kerkük İl Başkanı Kahtan Vindavi, Türkiye Cumhuriyeti, hükümeti ve tüm kuruluşlarına bu ramazanda da Irak halkını yalnız bırakmadıkları için teşekkürlerini bildirdi.

Vindavi,"TİKA'nın ramazan yardımları kapsamında Kerkük'teki ihtiyaç sahibi ailelere yapılan yardımdan dolayı kendilerine minnettarız. Bu yardım desteğinde kendi teşkilatlarımız araçlığı ile dağıtımına destek veriyoruz.'' ifadelerini kullandı.

Sonraki Haber

TİKA, Tayland’da İhtiyaç Sahibi 900 Aileye Ramazan Gıda Paketi Dağıttı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Ramazan dolayısıyla Tayland’ın güneyinde bulunan Songkhla’ya bağlı Chana ilçesinde 900 dar gelirli aileye gıda kolisi dağıttı. TİKA, T.C. Bangkok Büyükelçiliği, Tayland Şeyhülislamlığı ve yerel olarak faaliyet gösteren Al-Ehsan Al Khairiah...