Haberler

09 Aralık 2021

TİKA’dan Irak’ta Türkmeneli Radyosuna Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Irak’ta yaşayan Türkmenlerin sesi konumundaki Türkmeneli Radyosuna, canlı yayın ve kayıt stüdyolarının teknik kapasitesinin artırılması amacıyla modern radyo yayın ekipmanları desteğinde bulundu.

Merkezi Kerkük’te olan Türkmeneli Radyo’nun yayın ve hizmet kalitesinin artırılması amacıyla gerçekleştirilen proje kapsamında; yayın ve kayıt konsolları, mikser, verici ve iş istasyonları ile yayın odalarının akustik ve izolasyon döşemelerinin donanım ve kurulumları gerçekleştirildi.

Irak’ta yaşayan Türkmenlerin kültürel hayatına katkı sağlama, Türkmenlerle ilgili konuları kamuoyuna duyurma ve Türkiye’den haberleri Türkmenlere ulaştırma hedeflerine yönelik programların yer aldığı Türkmeneli Radyosu, 2004 yılından beri aktif olarak yayın yapmakta olup,  2021 yılında yapılan frekans tahsisi ile Bağdat ve çevresine de ulaşarak ulusal kimlikle yayınlarına devam ediyor.

Sonraki Haber

TİKA’dan Nijerli Kadın Üreticilere Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Uluslararası Kadın Esnaflar Sergi Ajansı (SAFEM) tarafından 12.’si Nijer’de düzenlenen “SAFEM Fuarı” nda, Nijer’i temsilen katılan Nijer İmalatçı Kadınlar Konfedarasyonuna stant ve ekipman desteği sağladı. Uluslararası Kadın Esnaflar...