Haberler

19 Kasım 2021

TİKA’dan Kamerun’da Genç İstihdamına Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Kamerun’un Akonolinga şehrindeki ekmek ve pasta fırınına gençlere yönelik mesleki eğitim verilmesi amacıyla donanım desteği sağlandı.

Proje kapsamında temin edilen ekipman ve malzemeler ile Akonolinga şehrinde Dinamik Gençlik İlerleme Derneği tarafından işletilen ve sokakta yaşayan kimsesiz ve yardıma muhtaç gençlere yönelik mesleki eğitim sağlayan ekmek ve pasta fırını, artan kapasitesi ile faaliyet göstermeye devam edecek.

Gerçekleştirilen proje ile fırının günlük üretim kapasitesi 2 katına, eğitim alacak kişi sayısı ise 3 katına çıkarken; kimileri madde bağımlısı olan kimsesiz ve yardıma muhtaç gençlerin düzenli gelir elde edebilecekleri bir meslek sahibi edindirilerek kötü alışkanlıklardan uzak tutulması ve toplumla bütünleşmelerinin sağlanması amaçlandı.

Proje çerçevesinde hamur yoğurma makinası, konveksiyonel fırın ve ekmek üretiminde kullanılan çeşitli ekipman ve malzemeler temin edilerek ilgilere teslim edildi.

Sonraki Haber

TİKA’dan Ukrayna’da Tiyatroya Engelsiz Erişilebilirlik Projesi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Ukrayna’nın Lviv şehrindeki Maria Zankovetska tiyatrosunun engelsiz giriş bölümünü yeniledi. Lviv Maria Zankovetska Tiyatrosu Engelsiz Erişilebilirlik Projesi kapsamında engellilerin sosyal ve kültürel hayata dahil edilmesi amacıyla tiyatronun engelsiz...