Haberler

17 Haziran 2019

TİKA’dan Kamerun’da Mültecilere Gıda Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), UNHCR işbirliğinde Yangamo Guiwa köyünde ihtiyaç sahibi 900 aileye gıda yardımında bulundu.

Dağıtım programına T.C. Yaoundé Büyükelçisi Ayşe Saraç, TİKA Yaouné Program Koordinasyon Ofisi yetkilileri ve ihtiyaç sahipleri katıldı.

Büyükelçi Saraç, yaptığı konuşmada, Türkiye Cumhuriyeti’nin ihtiyaç sahiplerine din, dil, ırk gözetmeksizin yardım ulaştırdığını belirterek, dost Kamerun’a Orta Afrika Cumhuriyeti mülteci krizinde bir nebze de olsa destek olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti

TİKA tarafından UNHCR eşgüdümünde Yangamo Guiwa köyünde felaketten etkilenen 450 mülteci aile ile 450 Kamerunlu aileye toplam 35 ton gıda yardımı dağıtıldı.

Orta Afrika Cumhuriyeti’nde 2012 yılından bu yana yaşanan dini ve etnik çatışmalar nedeniyle 270.000 Orta Afrikalı mülteci halen komşu Kamerun’un Adamaoua, Doğu ve Kuzey Bölgeleri’nde mülteci statüsünde ikamet ediyor.

Sonraki Haber

TİKA, Türkiye’nin Güvenlik Alanındaki Tecrübesini Paylaşmaya Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen “Uluslararası Polis Eğitimi İşbirliği Projesi” kapsamında Arnavutluk, Moldova, Meksika Emniyet Teşkilatı’ndan toplam 70 emniyet mensubuna eğitim verildi.  TİKA, Türkiye’nin güvenlik alanındaki tecrübesini...