Haberler

23 Mayıs 2020

TİKA’dan Karaçi’de 2.000 Aileye Ramazan Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Pakistan’ın en büyük şehri olan Karaçi’de 2000 aileye gıda desteği sağladı.

Al Mustafa Yardımlaşma Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen gıda yardım programı kapsamında Kovid 19 salgınından ekonomik olarak olumsuz etkilen yoksul aileler tespit edilerek gıda paketlerinin dağıtımı gerçekleşti.

TİKA Karaçi Program Koordinatörü İbrahim Katırcı,  Türkiye Cumhuriyetinin her zaman dost ve kardeş ülke Pakistan’ın yanında olduğunu ve bugün gerçekleştiren yardım programının Pakistan- Türkiye kardeşliğinin somut bir örneği olduğunu ifade etti.

TİKA, ülkenin en az gelişmiş eyaleti Sind ve Belücistan Eyaletlerinde eğitim, sağlık ve su temini gibi alanlarda hayata geçirdiği projelerle, bölge halkının yaşam koşullarının iyileştirilmesine destek sağlıyor.

Kovid19 salgını nedeniyle zor günler geçiren Pakistan halkı,  Karaçi şehrinde dün meydana gelen 92 kişinin vefat ettiği uçak kazasıyla Ramazan Bayramı öncesi bir darbe daha aldı.

Sonraki Haber

TİKA’dan Kolombiya ve Bolivya’da Ramazan Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA)  Kolombiya’nın Maicao şehrinde 300 aileye Bolivya Santa Cruz bölgesinde ise 150 aileye gıda ve hijyen malzemelerinden oluşan yardım paketleri dağıttı. Kolombiya’nın Venezuela sınırında bulunan Maicao, Kovid-19 salgını ve...