Haberler

20 Nisan 2017

TİKA’dan Kazakistan’a Geri Dönüşüm Eğitimi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından Kazakistan’da kamu kurumları bünyesinde geri dönüşüm alanında hizmet veren ROP Operatör kurumu çalışanlarına çevre koruma ve atık yönetimi alanlarında eğitim programı düzenlendi.

Kazakistan’da kamu kurumları bünyesinde geri dönüşüm alanında hizmet veren ve bir devlet şirketi olan ROP Operatör firmasından 3 kişilik bir heyet için, çevre koruma ve atık yönetimi alanlarında ülkemizin tecrübesini aktarmak amacıyla bir eğitim programı düzenlendi.

Kazakistan genelinde faaliyet gösteren tüm geri dönüşüm firmalarını izleme, değerlendirme ve raporlama sorumluluğu olan ROP Operatör Firması yönetici heyeti için düzenlenen programda, Türkiye’de belediye ve ambalaj atıklarının yönetimi ile ilgili olarak bilgi ve tecrübe paylaşımı gerçekleştirildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri ile yapılan toplantıdan sonra Heyete, Ankara Büyükşehir Belediyesi uzmanları tarafından katı atık yönetimi konulu sunum yapıldı. Mamak’ta bulunan katı atık ve geri dönüşüm alanına çalışma ziyareti gerçekleştirildi. Yine program çerçevesinde Kocaeli İzaydaş A.Ş. ziyaret edilerek yetkililerden bilgi alındı.  

Sonraki Haber

Batı Balkanlar Fonu’na Donanım Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı ( TİKA), Genel Sekreterliği Arnavutluk’un başkenti Tiran’da bulunan Batı Balkanlar Fonu’na donanım desteğinde bulundu. Batı Balkanlar Fonu ofisinde gerçekleşen teslim töreninde Arnavutluk Dışişleri Bakan Yardımcısı Halil Hyseni, Türkiye’nin Tiran Büyükelçisi...