Haberler

22 Nisan 2022

TİKA’dan Kenya’da Ramazan Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Başkent Nairobi’de bulunan ve Kenya Müslümanları için özel önem taşıyan, ilk etabı 1906 yılında inşa edilmiş olan Kenya’nın en büyük camiisi Jamia Mosque’da 600 kişiye iftar programı düzenledi.

Programa, Türkiye Cumhuriyeti Nairobi Büyükelçisi Ahmet Cemil Miroğlu, Jamia Mosque Sorumluları ve TİKA Nairobi Program Koordinatörü Eyüp Yavuz Ümütlü de katıldı.

Programda konuşan Büyükelçi Miroğlu tüm katılımcıların Ramazan ayını tebrik edip, böyle bir program düzenlediğinden dolayı TİKA’ya teşekkürlerini iletti. Ayrıca Jamia Mosque Mütevelli Heyeti Üyesi ve Başkan Yardımcısı Prof. Abdullatif Isajee de iftar programında bir konuşma yaparak desteklerinden ötürü Türkiye ve TİKA’ya teşekkürlerini iletti.

 

 

Sonraki Haber

TİKA’nın Ramazan Sofrası Suriye’de Yetimler İçin Kuruldu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlı (TİKA) tarafından Suriye’nin kuzeyinde gerçekleştirilen iftarlar ile 2500 yetim çocuğa ulaşıldı. TİKA, Suriye’de güvenli alanlarda gerçekleştirdiği projeler ile bölgenin kalkınmasına destek olacak projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Bugüne kadar...