Haberler

05 Aralık 2019

TİKA’dan Komorlu İtfaiyecilere Eğitim Desteği

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği iş birliğinde gerçekleşen ve 10 gün süren olan İtfaiye Eğitimine Türk İş birliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) katkılarıyla Komorlar İtfaiye Biriminden 6 personelinin katılımı sağlandı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eğitim Merkezi'nde (KABİTEM) gerçekleştirilen eğitimlerde Komorlar İtfaiye Biriminden 6 personel 10 gün süren teorik ve pratik eğitimlere katıldı.

Komorlar Birliği ülkesinin karşı karşıya kaldığı doğal felaketler ve tehlikelere karşı sorumluluk bilinciyle görev alabilecek itfaiyecilerin kapasitelerinin geliştirilmesi amacıyla düzenlenen eğitimlerde itfaiyecilere yangın söndürme, kentsel arama kurtarma, tehlikeli maddeler, trafik kazalarında müdahale ve ileri düzey kurtarma alanlarında teorik ve pratik olarak eğitimleri verildi.

Eğitim sonunda, kursiyerler aldıkları eğitimle ülkelerine faydalı olacaklarını söyledi ve eğitimi düzenleyen kurumlara teşekkürlerini iletti.

Sonraki Haber

TİKA’dan Çad’da Gore Mülteci Kampına Su Desteği

Gore Mülteci kamplarında ve çevresinde bulunan 20.000’i mülteci olmak üzere yaklaşık 26.000 kişiye hizmet veren UNHCR sağlık merkezine Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) güneş enerjisi ile çalışan pompa sistemli su kuyusu ve depo...