Haberler

17 Nisan 2019

TİKA’dan Macaristan’da Ata Sporuna Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) katkılarıyla Macaristan’da “TİKA Kupası” şampiyonası düzenlendi.

Türkiye ve Macaristan için ortak bir değere sahip olan ata sporu güreşin desteklenmesi amacıyla Dunakeszi Spor Salonunda düzenlenen 2019 Senesi TİKA Kupası Öğrenci ve Genç Yaş Gurubu Kız Ulusal Güreş Şampiyonasına 80 takımdan 153 sporcu katıldı.

Açılış konuşmasını yapan TİKA Budapeşte Program Koordinatörü Seda Dağlı; TİKA tarafından organize edilen şampiyonluğun önemine değinerek: “TİKA Macaristan Ofisinde göreve başlangıcımın ilk destek projesinin, spora ve özellikle kadın sporcuların yarışacakları böyle bir organizasyona yönelik olması, beni gerçekten çok mutlu etti” ifadelerini kullandı.

Dağlı, spora ve sporcuya katkının aynı zamanda “Geleceğin sağlıklı nesillerinin hazırlığına” da katkı sağlayacağını ifade ederek düşüncesini; “bu turnuvada mücadele edecek bütün sporcularımıza başarılar dileyerek gerçek kazananın dostluğun olacağı bir müsabaka olmasını umuyorum.” sözleriyle ifade etti.

1976 yılından itibaren profesyonel olarak faaliyetlerini sürdüren Macar Güreş Federasyonuna bağlı Kőbánya Spor Kulübünün Güreş ve Sumo Bölümüne, antrenman ve kondisyon çalışmaları ile yarışmalar kapsamında ihtiyaç duyacakları ekipman ve malzeme TİKA tarafından temin edildi.

Proje ile çocukların ve gençlerin özgüven sahibi, sosyal iletişimi gelişmiş, güçlü bireyler olarak yetiştirilmesine katkı sağlanması hedefleniyor.

 

Sonraki Haber

II. Uluslararası Kahramanmaraş Yönetim, Ekonomi ve Siyaset Kongresi

II. Uluslararası Kahramanmaraş Yönetim, Ekonomi ve Siyaset (KAYES) Kongresi “Türkiye’nin 2023 Hedefleri Doğrultusunda Uluslararası Ticaret ve Lojistik” teması ile Sudan, Cezayir, Polonya, Makedonya, Yunanistan, Hindistan, Azerbaycan, Rusya, Kazakistan ve Kırgızistan ülkelerinin katılımı ile 11-12 Nisan...