Haberler

19 Ağustos 2021

TİKA’dan Mali’ye Sağlık Hizmeti Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), İyilik Sağlık Derneği ve Muslim Hands Derneği işbirliğinde Mali Bamako şehrinde “Mali Sağlık Çalışması” adı altında sağlık taramaları gerçekleştirildi.

30 Temmuz – 05 Ağustos 2021 tarihleri arasında Bamako’da gerçekleştirilen sağlık taramasında, halka birinci basamak sağlık hizmeti sunularak eğitim çalışmaları gerçekleştirildi.

Faladie, Senue ve Subulinku mülteci kampları ile Muslim Hands Yetim okulunda toplamda 1950 kişiye poliklinik hizmeti verilen sağlık hizmetleri kapsamında ayrıca, onlarca çocuğun sünnet ihtiyacı karşılandı.

Halk sağlığı temelli eğitimlerin de verildiği hizmetler kapsamında yapılan muayenelerde, 1287 farklı hastaya 27 farklı tıbbi teşhis konuldu.

Sonraki Haber

TİKA Kolombiya'da Gençler İçin Dijital Teknoloji Merkezi Kurdu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kolombiya'nın Barranquilla şehrinde ‘CreaTIC’ adlı teknoloji ve yenileşim merkezi kurdu. TİKA tarafından yürütülen Güney Amerika Bölgesinde Eğitim Altyapılarının Geliştirilmesi Programı kapsamında kurulan Yaratıcı Dijital Teknoloji Merkezi (CreaTIC), Barranquilla...