Haberler

25 Mayıs 2016

TİKA’dan Meksika Turizm Bakanlığı’na Kapasite Geliştirme Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliğinde; Meksika Turizm Bakanlığı Heyetinin Konya’da gerçekleştirilen 2. Uluslararası Turizm Konferansı’na katılımları sağlandı.

TİKA’nın desteğiyle Meksika Turizm Bakanlığı’ndan 3 üst düzey yetkilinin Konya’da düzenlenen 2. Uluslararası Helal Turizm Konferansı’na katılımları sağlandı.

Konferansın ardından Ankara’da Turizm ve Kültür Bakanlığı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda turizm alanında yapılan faaliyetler hakkında sunumlar yapıldı, özellikle helal turizm pazarını geliştirmek istediklerini belirten heyete Türkiye’de ki helal turizm çalışmalarıyla ilgili detaylı bilgi verilerek işbirliği yapılabilecek konular ele alındı.

Yapılan toplantının ardından Türk Standartları Enstitüsü Helal Belgelendirme Müdürlüğü ziyaret edilerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi alındı. Yetkililer tarafından, TİKA işbirliğiyle daha önce ‘helal sertifikasyon uzman eğitimi’ alanında çeşitli ülkelerde başarılı çalışmalar yapıldığı ve konuyla ilgili Meksika makamlarıyla da işbirliği yapmaktan memnuniyet duyacakları belirtildi.   

Meksikalı yetkililer, ziyaretten ve kendilerine gösterilen ilgiden çok mutlu olduklarını belirterek, başka alanlarda da işbirliği yapmak istediklerini dile getirdiler.

Sonraki Haber

Beninli Ebelere Yönelik Eğitim

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) desteğiyle Beninli 13 ebeye yönelik Doğum ve Acil Obstetrik Bakım Yöntemi konularında eğitim düzenlendi. TİKA sağlık sektöründe faaliyetlerine devam ediyor. TİKA desteğiyle Afrika Stratejisi ve En Az Gelişmiş...