Haberler

11 Mayıs 2020

TİKA’dan Moğolistan’a Gıda ve Hijyen Malzemesi Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA),  Ramazan ayı ve koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle Moğolistan’da ihtiyaç sahiplerine 1000 adet gıda ve hijyen malzemelerinden oluşan yardım paketleri dağıttı.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Moğolistan’da her yıl Ramazan ayında geleneksel olarak yaptığı yardımlara bu sene Kovid-19 ile mücadeleye destek kapsamında hijyen setleri de ekledi. Projeyle Ulanbator’un Nalayh ve Songinhairhan Belediyeleri sınırları içerisinde yer alan dar gelirli ailelerin yanı sıra Narhan Çocuk Esirgeme Merkezi, Badamlyanhua Çocuk Esirgeme Yurdu, Batgerelt İreedüi STK’ya bağlı İtgelt Yaşlı ve Engelliler Bakımevine 600 koli yardım paketi dağıtıldı.  Moğolistan’ın en batı bölgesinde yer alan ve Müslüman asıllı Kazak vatandaşların yoğun olarak yaşadığı Bayan-Ölgiy Vilayetinde ise dar gelirli 400 aileye yardım paketleri ulaştırıldı.

Moğolistan’da gerçekleştirilen gıda ve hijyen malzemesi yardım paketi dağıtımına Batgerelt İreedüi STK Başkanı N.Roza, TİKA Ulanbatur Koordinatörü Emrah Ustaömer, Narhan Çocuk Esirgeme Merkezi Müdürü D. Uransaihan ve Badamlyanhua Çocuk Esirgeme Yurdu Müdürü B. Bolormaa katıldı. Narhan Çocuk Esirgeme Merkezi Müdürü D. Uransaihan ve Badamlyanhua Çocuk Esirgeme Yurdu Müdürü B. Bolormaa, yaptığı konuşmada, “ Kovid-19 nedeniyle ekonomik olarak zor durumda kaldığımız böyle bir dönemde Türk Devleti ve Türk halkı olarak yardım eli uzatmaları bizi çok mutlu etti. Yapılan bu yardımlar bir dayanışma örneğidir.  Bu un, pirinç, yağ, şeker, erişte gibi gıdalar ve deterjan, sabun, maske gibi hijyen malzemeleri bizim ihtiyaçlarımızı uzun süre karşılayacaktır.” ifadelerini kullandı.

Sonraki Haber

TİKA’dan Gine’de Kovid19’dan Etkilenen 1.000 Aileye Gıda Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Batı Afrika ülkesi Gine’de Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında Covid-19’dan olumsuz etkilenen 1.000 ihtiyaç sahibi aileye gıda yardımında bulunuldu. Tüm dünyada etkili olan Covid-19 Gine’de de etkili olmaya...