Haberler

30 Kasım 2022

TİKA’dan Namibya’ya Medya Alanında Ekipman Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Namibya’nın en etkili gazetelerinden birisi olan New Era gazetesine teknik ekipman desteği sağlandı.

Namibya’da habercilik alanında önemli çalışmalara imza atan New Era gazetesi 1992 yılında faaliyetlerine başladı.

Kurulduğundan bugüne ulusal ve uluslararası güncel ekonomik, kültürel ve sosyal gelişmeleri Namibya’da yaşayanlara duyuran gazeteye, çevrimiçi içerik üretim kapasitesinin artırılması ve internet üzerinden canlı yayın gerçekleştirebilecek altyapıya sahip olması amacıyla kamera, mikrofon, ses ve video mikseri gibi teknik ekipman desteği sağlandı.

Projenin teslim törenine katılan New Era Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı John Sifani, projenin hayata geçmesi neticesinde New Era gazetesinin sosyal medya platformları başta olmak üzere çevrimiçi içerik üretimi kapasitesinin önemli ölçüde artacağını belirtti. Sifani, desteklerinden dolayı TİKA’ya ve Türk halkına teşekkürlerini sundu.

Sonraki Haber

TİKA'dan Senegalli Gençlere Mesleki Eğitim

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Senegal’in Ngor Belediyesinde yaşayan genç istihdama yönelik turizm ve otelcilik alanlarında mesleki eğitim programı düzenlendi. Senegal’in başkenti Dakar’a bağlı Ngor Belediyesi ve Senegal Turizm Bakanlığına bağlı ENFHT...