Haberler

05 Haziran 2020

TİKA’dan Namibya Sağlık Bakanlığına Medikal Ekipman Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Kovid-19’la mücadele kapsamında Namibya Sağlık ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına 200 adet basınçlı ilaç püskürtme makinesi ile 40 adet kızılötesi termometre tabancası desteğinde bulundu.

Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Berin Makbule Tulun devir-teslim töreninde yaptığı konuşmada, “Korona virüsü, hastaneleri hastalarla dolduran küresel bir salgındır ve küresel bir cevap gerektirir. Türkiye, bu salgının başlangıcından bu yana muhtaçlara yardım eli uzatmaktadır. Türkiye dezavantajlı topluma ve yaşlılara önem vermektedir. Bu salgın bize ahlaki değerlerin dayanışmasının para ve zenginlik kadar önemli olduğunu öğretti. Bu destek bugün 200 basınçlı ilaç püskürtme makinesi ve termometredir. TİKA, Kovid-19 salgınıyla mücadelede Namibya halkıyla resmi bir dayanışma içerisindedir.” açıklamasında bulundu.

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İcra Direktörü Sayın Ben Nangombe ise konuşmasında;Sizinle, etkileşim kurmak her zaman bir zevktir, cömert desteğinizi takdir ediyoruz. Salgından bu yana kalkınma ortaklarımızdan bugüne kadar destek alıyoruz. Türkiye, kurtuluş mücadelemiz yıllarından beri Namibya’nın dostudur. Türkiye 200 basınçlı ilaç püskürtme makinesi desteğinde bulundu. Bu önemli bir ekipman çünkü virüsle savaşmaya yardımcı oluyor ve araçlarımızı ve etrafımızdaki alanları dezenfekte etmemiz gerekiyor. Bunu iyi kullanacağız.” ifadelerini kullandı.

Sonraki Haber

Afganistan'da TİKA Kursiyerleri Maske Üretimine Başladı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından Afganistan’ın Faryab vilayetinin Andhoy ilçesinde kurulan meslek edindirme kursunu bitiren Afgan kadınlar, Afganistan’ın KOVİD-19 salgınla mücadelesine destek vermek üzere maske ve sağlık kıyafeti üretimine başladı. Afganistan’ın Faryab Vilayeti Andhoy...