Haberler

24 Kasım 2016

TİKA’dan Namibyalı Çiftçilere Ekipman Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Namibya’nın ilk iskan çiftliklerinden olan Uitkomst Çiftliği’nde yaşayan San Halkına tarım ekipmanı desteğinde bulunuldu.

TİKA tarafından, Namibya’nın ilk iskân çiftliklerinden olan, 2006 yılında 7000 hektar arazi üzerinde tesis edilmiş Uitkomst Çiftliği’nde yaşayan Sanlara tarım ekipmanı desteği verildi. TİKA tarafından temin edilen ekipmanlar Uitkomst Çiftliği’nde düzenlenen törenle yetkililere teslim edildi.

Törene, Geri Kalmış Topluluklardan (Marginalized People) Sorumlu Bakan Yardımcısı  Royal J.K. TİKA Windhoek Koordinatörü Cüneyt Esmer, Uitkomst İlkokulu öğrencileri ve öğretmenleri ile çiftlik halkının katıldı.  

Törende konuşan TİKA Windhoek Koordinatörü Esmer, TİKA’nın San Halkını özellikle önemsediğini, bu topluluğun kalkınması için bundan sonra da destek olmaya devam edeceğini ifade etti.

Geri Kalmış Topluluklardan (Marginalized People) Sorumlu Bakan Yardımcısı Royal J.K. ise, TİKA’nın Namibya’da en efektif çalışan kalkınma ajansı olduğunu belirterek, kendilerine büyük katkı sunduğunu, birçok muadil kurum gibi söz verip unutmadığını ve projeleri çok büyük bir süratle gerçekleştirdiği sözlerini kullandı. Bundan sonraki dönemde projeleri kendilerinin de Bakan Yardımcısı olarak bizzat takip edeceğini ifade eden Bakan Yardımcısı Royal J.K, TİKA ile çok daha güçlü bir işbirliği tesis edeceklerini belirtti.

TİKA, tarımsal üretim sistemine yakın zamanda geçmiş olup, alışma sürecinde zorluk yaşayan ve Namibya’nın en az gelişmiş halklarından olan bu toplulukların geleneksel yaşam biçimine müdahale etmeden, bu kalkınmaların yeterli hale gelmelerine katkı sunma gayesiyle çalışıyor.  

Sonraki Haber

“FETÖ Sadece Türkiye İçin Değil, Sızdığı Tüm Ülkeler İçin Tehdittir”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Parlamentosu'nda yapılacak toplantıya ilişkin, "Türkiye'nin Avrupa Birliği üyelik müzakereleri için oylama yapacaklarmış. Peşinen ifade etmek isterim ki, şu anda buradan söylüyorum, ekranları başında izleyen tüm dünyaya sesleniyorum: Sonuç ne çıkarsa...