Haberler

01 Kasım 2021

TİKA’dan Pakistan Türkiye Mezunları Derneğine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Pakistan Türkiye Mezunları Derneği (TULIP)’ne tadilat ve donanım desteği sağlandı.

Destek kapsamında derneğe bilgisayar, toplantı masaları ve ofis sandalyeleri başta olmak üzere ofis için ile ofisin tadilatı yapılarak, gerekli ekipman desteği verildi.

Başkent İslamabad’da bulunan derneğin açılışına, Türkiye Cumhuriyeti İslamabad Büyükelçisi İhsan Mustafa Yurdakul, TİKA İslamabad Koordinatörü Gökhan Umut ve diğer misafirlerin katılımı ile açıldı.

Açılışta konuşan Türkiye Cumhuriyeti İslamabad Büyükelçisi İhsan Mustafa Yurdakul, Türkiye Mezunları’nın tüm dünyada sadece gönüllü elçiler olmadığını, aynı zamanda ülkelerimiz arasındaki siyasi, iktisadi ve eğitim alanında her türlü işbirliğinin geliştirilmesi noktasında hayati bir öneme sahip olduklarını ifade etti.

TİKA İslamabad Koordinatörü Gökhan Umut ise TİKA tarafından derneğe verilen desteğin mütevazi bir katkı olduğunu belirterek, ilerleyen süreçlerde, Pakistan’ın kalkınmasına yönelik yapılabilecek projelerde işbirliğine açık olduklarını belirtti. 

Sonraki Haber

Tanzanya Eğitim Altyapısına TİKA Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Darüsselam’daki Rehema Wakfu Lisesi’nin fizik, kimya, biyoloji ve bilgisayar laboratuvarlarının donanımı gerçekleştirildi. Laboratuvarların açılış törenine, T.C. Darüsselam Büyükelçisi Dr. Mehmet Güllüoğlu, TİKA Koordinatörü Halil İbrahim Okur, THY,...