Haberler

22 Nisan 2022

TİKA’dan Pan Afrika Müslüman Gazeteciler Derneğine Kapasite Arttırım Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Uganda’da faaliyet gösteren Pan Afrika Müslüman Gazeteciler Derneğine (PAMOJA) ekipman bilgisayar, mikrofon, kamera ve yan parçalarından oluşan teknik ekipman desteği sağlandı.

TİKA Kampala ofisinde gerçekleşen teslim törenine PAMOJA Derneği Genel Sekreteri Hamza Kyeyune ve Genel Sekreter Yardımcısı Aisha Katamangube ile TİKA Uganda Koordinatörü Ömer Aykon katıldı.

Dernek Genel Sekreteri Hamza Kyeyune, "Yıllardır Türkiye ile ilgili haberler ve çalışmalar yapıyoruz, ilk kez TİKA’nın desteği ile derneğimize anlamlı bir yardım alıyoruz. Yıllardır teknik ekipman noktasında sıkıntılar çekiyorduk, artık bu sıkıntıları atlattığımızı düşünüyoruz. Dernek çatımız altında yetiştirmeye çalıştığımız yeni gazetecilere daha iyi şartlarda eğitim vereceğimiz gibi, her sene düzenldiğimiz yılın gazetecisi ödüllerinde daha etkin çalışabileceğiz. Hac programlarımızı kendi ekipmanlarımızla yapacak olmanın sevinci içerisindeyiz." dedi. Anadolu Ajansı ile ortak çalıştıklarını da söyleyen Kyeyune TİKA ve T.C. Kampala Büyükelçiliğinin faaliyetlerinin ilk haberini yaparak Türkiye’ye servis etmek istediklerini ifade etti.

 

Sonraki Haber

TİKA, Tacikistan’da 1500 Aileye Gıda Kolisi Dağıttı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Ramazan ayı dolayısıyla Tacikistan’da toplam 1500 aileye 45 ton gıda desteğinde bulundu. Gelenekselleşen Ramazan Programları ile Tacikistan’da Ramazan faaliyetlerini bu yılda sürdüren TİKA, Tacikistan’da temel ihtiyaç maddelerinden oluşan toplam...