Haberler

03 Eylül 2016

TİKA’dan Paraguay’a İtfaiye Aracı Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Paraguay’ın Boqueron eyaletine bağlı Filadelfia şehrindeki Filadelfia Gönüllü İtfaiyeciler Birliği'ne iki adet itfaiye aracı desteği bulunuldu.

Düz bir arazi olan ve çok sayıda orman yangınının çıktığı bölgede gönüllü olarak görev yapan ve şehrin etrafındaki yaklaşık 150 km'lik civarda yangınlara müdahale haricinde da yollarda kalanlara ve kazazedelere yardım gibi birçok konuda yardım beklenen itfaiyecilere TİKA tarafından destek sağlandı.

İtfaiyeciler, bölgedeki tek birlik olan İtfaiyeciler Birliği’nin özellikle lojistik alanında ihtiyacı olduğunu belirtti. Araçlarının eskidiğini ve bazılarının artık kullanılmadığını belirten İtfaiyeciler Birliği TİKA’nın temin ettiği itfaiye araçlarının önemini vurguladı.

TİKA Latin Amerika’da kalkınma ve teknik destek konularında işbirliklerini sürdürmeye devam edecek. 

 

Sonraki Haber

TİKA'dan Romanya'ya Göz Kliniği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) desteğiyle Romanya'nın Mangalia şehrinde göz kliniği açıldı. Romanya'da Türklerin yoğun yaşadığı Dobruca bölgesindeki Mangalia şehrinde, TİKA'nın desteği ile kurulan modern göz kliniğinin açılışıyla ilgili tören düzenlendi. Törene, Türkiye'nin Bükreş...