Haberler

14 Mayıs 2021

TİKA’dan Paraguay’da Kimsesiz Çocuklara Bayram Hediyesi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Türkiye'nin Asuncion Büyükelçiliği ile işbirliğinde Paraguay'da yetiştirme yurdunda yaşayan çocuklara ve ihtiyaç sahibi ailelere bayram hediyesi olarak kıyafet, gıda ve hijyen paketi dağıtıldı.

TİKA'nın Paraguay’da temin ettiği kıyafetler Paraguay Çocuk ve Gençlik Bakanı Teresa Martinez ve Türkiye’nin Asuncion Büyükelçisi Serhat Aksen'in de katılımıyla Nemity Pedagoji Merkezi'nde kalan çocuklara hediye edildi.

Martinez, merkezde kalan 99 çocuğa yapılan kıyafet yardımı için Türkiye ve TİKA'ya teşekkür etti.

Büyükelçi Aksen ise bu yıl Ramazan Bayramı ile Paraguay Bağımsızlık Günü'nün aynı güne denk geldiğini belirterek merkezde kalan çocuklara Ramazan ve bayramla ilgili bilgi verdi.

Paraguay'da TİKA tarafından başlatılan Erenler Sofrası etkinliği kapsamında ise 300 aileye gıda ve hijyen paketleri dağıtılmıştı.

Asuncion'daki İslam Kültürü ve Hayır Merkezi'nde yapılan gıda ve hijyen paketi dağıtımı için merkez yetkilileri Türkiye'ye teşekkürlerini sundu.

Sonraki Haber

Erenler Sofrası Peru’da

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından “Erenler Sofrası” Ramazan Programı kapsamında Peru'da 600 aileye ramazan paketi ulaştırıldı. TİKA dil, din ve ırk ayrımı gözetmeksizin dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine Türkiye’nin dost elini...