Haberler

18 Mayıs 2019

TİKA’dan Roma Camisi'nde İftar Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Türkiye'nin Roma Büyükelçiliği ve İtalya İslam Kültür Merkezi'nin iş birliğiyle Roma Büyük Camisi'nde iftar verdi.

İtalya'nın en büyük camisi olan Roma Büyük Camisi'ndeki iftar programına, Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli, Türkiye'nin Vatikan Büyükelçisi Lütfullah Göktaş, TİKA Doğu ve Güney Asya, Pasifik ve Latin Amerika Daire Başkanı Rıza Haluk Soner ile aralarında İtalya İslam Dini Merkezi yetkilerinin de olduğu Roma'daki İslam cemaatinden yaklaşık 500 Müslüman katıldı.

Büyükelçi Esenli'nin iftar yemeği vesilesiyle yaptığı kısa konuşmada, Ramazanın İslam âlemine ve tüm dünyaya barış ve huzur getirmesine vesile olmasını temenni etti.

Sonraki Haber

TİKA’nın Tecrübeleri İtalya’da Uluslararası İşbirliği Fuarında Paylaşıldı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) Sürdürülebilir Kalkınma alanında gerçekleştirdiği proje ve faaliyetler İtalya’nın Roma şehrinde düzenlenen 45 ülkeden katılımcının olduğu uluslararası işbirliği fuarı EXCO 2019’da anlatıldı. Bu yıl ilki düzenlenen fuara İtalya Dışişleri...