Haberler

25 Mayıs 2017

TİKA’dan Senegal Jandarmasına Olay Yeri İnceleme Eğitimi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı işbirliğinde Senegal Milli Jandarma Yüksek Komutanlığından 12 personele Türkiye’de Olay Yeri İnceleme Eğitimi Kursu düzenlendi.

TİKA ile Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı işbirliğinde,  Türkiye ile güvenlik işbirliği içerisinde olan ülkelerin emniyet ve jandarma teşkilatları arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi ve işbirliğinin sağlanması amacıyla “Uluslararası Polis Eğitimi İşbirliği Projesi” ve “Güvenlik İşbirliği Projesi” yürütülüyor.

Proje kapsamında, Türkiye ile güvenlik işbirliği içerisinde olan ülkelerin kolluk kuvvetleri arasında karşılıklı işbirliğini güçlendirilmesi, ortak tarihsel ve kültürel yakınlığın pekiştirilmesi, özellikle jandarma eğitim kurumları arasında eşgüdüm ve işbirliğinin sağlanması amacıyla güvenlik işbirliği alanlarında çeşitli eğitim programları gerçekleştiriliyor.

Bahse konu program çerçevesinde, Senegal Jandarma Teşkilatına yönelik olarak Türkiye’de Jandarma Genel Komutanlığı tarafından "Olay Yeri İnceleme Eğitimi Kursu" düzenlendi. Söz konusu kursta Senegal Milli Jandarma Yüksek Komutanlığından gelen 12 personele; Jandarma Kriminal Daire Başkanlığında tarafından,  Olay Yeri İnceleme Timleri (OYİT) ve Patlayıcı Madde Timleri (PAMİT) tarafından kullanılan araç, malzeme, teçhizat, inceleme ve araştırma teknikleri, delil toplama yöntemleri uygulamalı olarak gösterildi.

Sonraki Haber

Seyşeller Victoria Hastanesi Çocuk Bölümüne Tadilat ve Donanım Desteği

Seyşeller Cumhuriyeti’nin başkenti Victoria’da bulunan Seyşeller Victoria Hastanesi Çocuk Bölümüne ait 3 ünitenin tadilatı ve donanımı Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından gerçekleştirildi. TİKA, faaliyet gösterdiği coğrafyalarda gerçekleştirdiği projelere yenilerini eklemeye devam ediyor....