Haberler

24 Eylül 2020

TİKA’dan Şili’de Mustafa Kemal Atatürk İlköğretim Okulu Öğrencilerine Kovid19 Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) başkent Santiago’daki Mustafa Kemal Atatürk İlköğretim Okulu’nda eğitim gören 323 öğrenci ve ailelerine Kovid-19 ile mücadele kapsamında gıda ve hijyen malzemelerinden oluşan yardım paketleri dağıttı.

Mustafa Kemal Atatürk İlköğretim okulu 1963 yılından bu yana başkent Santiago’da Türkiye Cumhuriyeti Santiago Büyükelçiliğinin sorumluluğunda eğitim veriyor.

TİKA’nın desteği ve Santiago Büyükelçiliğinin koordinasyonuyla gerçekleşen yardım sonrasında Okul Müdürü Javier Vega sözkonusu küresel salgın dolayısıyla Türkiye’nin göstermiş olduğu duyarlılıktan dolayı Büyükelçi Gülcan Akoğuz’a teşekkür etti.

TİKA daha önce Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda okulun altyapısını iyileştirmek amacıyla geniş kapsamlı bir tadilat ve donanım projesi gerçekleştirmişti. Okulda ayrıca öğrenciler arasında Türkçe Öğrenimini yaygınlaştırmak ve Türk Tarihi ve Kültürü hakkında farkındalık kazandırmak için Türk dili ve Tarihi dersleri veriliyor.

Sonraki Haber

TİKA’dan Arakan’daki Mülteci Kamplarına Kovid19 Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) kamplarda elverişsiz hijyen şartlarında ve sosyal mesafeye uyulmanın zor olduğu koşullarda yaşayan 3.000 aileye Rakhayn Kovid-19 Müdahale Komitesi işbirliğinde hijyen malzemeleri dağıttı. Myanmar’da kısa zaman önce pandeminin ikinci...