Haberler

31 Aralık 2020

TİKA’dan Somali’deki İlköğretim Okuluna Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Somali’nin Güney Batı Federal Bölgesinde, Etiopya Sınırına yakın bir noktada bulunan Wajid Şehrindeki İlköğretim okuluna okul sırası desteğinde bulunuldu.

Wajid şehrinin tek eğitim kurumu olan ve 540 öğrencinin eğitim gördüğü İlköğretim Okulu, Somali’de uzun yıllar devam eden iç savaş ve sonrasında oluşan terör tehdidi nedeniyle, uzun yıllardır herhangi bir yardım alamıyordu.

Terör tehdidi nedeniyle karayolu ile ulaşımın ve lojistiğin mümkün olmadığı Wajid şehrinde TİKA, yürüttüğü proje kapsamında yereldeki bir marangoz atölyesinde imal ettirdiği 120 okul sırasını okula teslim etti. Teslim edilen okul sıraları ile okulun fiziki şartlarının ve eğitim kalitesinin iyileştirilmesi hedefleniyor.

Kendilerine uzun zamandır destekte bulunulmadığını belirten Wajid İlköğretim Okul Müdürü Abdulqaadir Isaaq Mo’alim, TİKA’ya ve Türk Halkına teşekkür etti.

Sonraki Haber

TİKA’nın Yatırım Ofisleri Arasında Tecrübe Paylaşım Programları Arnavutluk'ta Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi işbirliğinde, Arnavutluk Yatırım Geliştirme Ajansı (AIDA) personeline yönelik Online "Tecrübe Paylaşım Programı" düzenlendi. Program kapsamında Yatırım Ofislerinin / Ajanslarının temel fonksiyonları, teşkilat yapıları karşılıklı...