Haberler

14 Mayıs 2020

TİKA’dan Tacikistan’ın Kovid19 ile Mücadelesinde İhtiyaç Sahibi Ailelere Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kovid-19 salgını ile mücadele kapsamında, Tacikistan Sağlık ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı Devlet Sosyal Güvenlik Ajansı ile işbirliğinde, ihtiyaç sahibi 1.000 aileye Duşanbe’nin çeşitli bölgelerinde gıda ve hijyen malzemelerinden oluşan koliler dağıttı.

Salgınla mücadele sürecinde ekonomileri daha da kötüleşen ailelere Türkiye adına destek amacıyla başlatılan proje kapsamında 13 farklı temel gıda malzemesi ile koruyucu maske, deterjan ve çamaşır suyu gibi temizlik malzemelerinden oluşan yardım kolileri hazırlatıldı.

Koliler, Devlet Sosyal Güvenlik Ajansı ile iş birliğinde daha önceden belirlenen ve Rudaki, Hisar, Fayzobad, Varzob ve Şahrinav ilçelerinde yaşayan ihtiyaç sahibi 1000 aileye dağıtıldı.

Ayrıca, 9 Mayıs tarihinin Tacikistan’da Zafer Bayramı olarak kutlanması nedeniyle, 2. Dünya Savaşı gazileri de projeye dahil edilerek, Başkent Duşanbe’de yaşayan tamamı 90 yaşının üzerinde olan 26 gaziye TİKA’nın yardım kolileri ulaştırıldı.

Sonraki Haber

TİKA Gazzeli Kadınlar İçin Dikiş Atölyesi Açtı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Gazze'deki Emel Yetim Kurumunda açılan atölyeye 33 dikiş makinesi ile kumaş, iplik, iğne gibi gerekli malzemeleri temin etti TİKA abluka altındaki Gazze Şeridi'nde dikiş atölyesi açtı. Eşinden boşanmış ya...