Haberler

21 Nisan 2016

TİKA’dan Tacikistan Basınına Destek

 Tacikistan Devleti resmi haber ajansı olan Hovar Milli Haber Ajansı’na Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA)  tarafından teknik donanım ve tadilat desteği yapıldı.

Hovar Milli Haber Ajansı, ülkemizde bulunan Anadolu Ajansı’nın yapmış olduğu görevi gerçekleştirmekte. Yurtiçi ve yurtdışı siyasi, ekonomik, sosyal, spor ve kültürel gelişmeleri internet sitesinde Tacikçe, Rusça, İngilizce, Farsça ve Arapça dillerinde yayın yapmakta ve bünyesinde bulunan Hovar FM radyosu ile iç ve dış haberleri Tacikçe ve Rusça olarak yayınlamakta.

Tacikistan'da medya sektörünün gelişimini güçlendirmek ve Hovar Milli Haber Ajansı’nın iletişim ve yayıncılık alanında daha etkin ve çağdaş faaliyet gösterebilmesine zemin sağlamak amacıyla Haber Ajansı'nın ihtiyaç duyduğu tamirat ve teknik donanım desteği TİKA tarafından sağlandı.

Ajans çalışanları ve yöneticileri TİKA tarafından yapılan yardımların eskiden beri devam ettiğini ve gelecekte de iki ülke arasında bu tür işbirliklerinin devam etmesini umduklarını belirttiler. Destek projesi neticesinde muhabirlerin çalışma ortamı teknik ve görünüm bakımından tamamen değiştiğinden ve daha modern bir şekil aldığından ajans görevlileri bu önemli yardımdan dolayı Türkiye devleti ve milletine teşekkürlerini ifade ettiler.

Sonraki Haber

TİKA Heyeti Filipinler’de Resmi Temaslarda Bulundu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Filipinler’de kalkınma odaklı sürdürülebilir projelere devam ediyor. TİKA Filipinler’de işbirliğine devam ediyor. Yaşanılan büyük tayfun sonrası bölgede çalışmalara başlayan TİKA, Filipinler’de uygulamaya koyduğu kalkınma odaklı sürdürülebilir projelerle kalıcı...