Haberler

14 Haziran 2018

TİKA’dan Tanzanya ve Zanzibar’da İftar ve Gıda Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Zanzibar Adası ve Tanzanya’da Müslümanlara iftar programı düzenleyerek gıda yardımında bulundu.

TİKA, Zanzibar Adasının köylerinde 1.000 adet gıda kolisi dağıttı. Yapılan 13 tonluk gıda kolisi dağıtımına Zanzibar Cumhurbaşkanı Yardımcısı Seif Ali Iddi da katıldı. Gıda kolilerinin dağıtımından sonra TİKA Darüsselam Koordinatörü Hikmet Özdenoğlu ve beraberindeki ekibi konutunda ağırlayan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Seif Ali Iddi, bütün mazlum dünyasına yardımlarını esirgemeyen TİKA ve Türkiye’ye, Zanzibar’da yapılan yardımlarından dolayı teşekkür etti.

TİKA’nın Zanzibar Adasındaki proje ve faaliyetlerinden duydukları memnuniyeti dile getiren Cumhurbaşkanı Yardımcısı Seif Ali Iddi mevcut ikili ilişkilerin ve işbirliğinin daha da güçlenerek devam etmesi temennisinde bulundu.

Gönül coğrafyasındaki tüm mazlumlara az çok demeden yardım götüren TİKA'nın, Maarif Vakfı ile Zanzibar Adasında yaptığı ilk işbirliği olma özelliği taşıyan iftar programına 600 kişi katıldı. 2017 yılında donanımı TİKA tarafından yapılan 15 Temmuz Şehitler Külliyesi Hacı Ayşe Var Koleji’nde verilen iftara öğrenciler ve aileleri yoğun katılım gösterdi.

Sonraki Haber

Tayland'ın Songkhla Şehrinde TİKA İftarı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Tayland'ın Songkhla Şehrinde 1.000 kişiye iftar programı düzenlendi.   Yaklaşık 7 milyon Müslümanın yasadığı Tayland'da TİKA tarafından 1.000 kişinin katılımıyla iftar programı gerçekleştirildi.  Güneydoğu Asya Müslümanlarıyla iftar...