Haberler

07 Ekim 2020

TİKA’dan Tunus’un Korona ile Mücadelesine Ambulans Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Tunus’un Kovid-19’la Mücadelesine destek amacıyla Tunus Sağlık Bakanlığına bir adet tam teçhizatlı acil yardım Ambulansı temin etti.

TİKA, Tunus hükümetinin Kovid-19 pandemisi ile mücadelesine katkı sağlamak amacıyla Tunus Sağlık Bakanlığına bir adet tam teçhizatlı acil yardım Ambulansı temin etti. TİKA tarafından Türkiye’den temin edilen ambulans, 6 ekim 2020’de Tunus’un La Goulette Limanında Tunus Sağlık Bakanlığı yetkililerine teslim edildi.

TİKA bu yıl Nisan ayında, yine Kovid-19’la mücadele kapsamında, Başkent Tunus’taki en büyük pandemi hastanesi olan Abderrahman Memi Kalp ve Göğüs Hastalıkları Hastanesine tıbbi görüntüleme sistemi hibe etmiş ve yine başkentte bulunan Wassila Bourguiba Kadın Doğum hastanesine çeşitli ekipman yardımında bulunmuştu.

Sonraki Haber

TİKA ve AA İş Birliğinde Arapça “Online Yeni Nesil Habercilik Eğitimi”

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı  Başkanlığı (TİKA) ile Anadolu Ajansı Haber Akademisi işbirliğinde gerçekleştirilen “Çevrim İçi  Yeni Nesil Habercilik Temel Eğitimi (Arapça) Programı” başarıyla tamamlandı. TİKA Eğitim Projeleri Koordinatörlüğü öncülüğünde, dünyanın çeşitli ülkelerinden katılan medya temsilcilerine...