Haberler

16 Aralık 2022

TİKA’dan Tunuslu Balıkçılara Ekipman Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Tunus’ta yılan balığı avcılığı yapan 80 balıkçıya ekipman desteği sağlandı.

TİKA ve Tunus Tarım Bakanlığı Bölgesel Kalkınma İdaresi iş birliğinde La Goulette havzasında özel bir avlanma tekniği kullanarak yılan balığı avcılığı yapan Arous Al-Bouhayra Kooperatifi (SMSA) üyesi 80 balıkçıya ekipman desteği sağlandı. Destek kapsamında farklı çeşit ve ölçülerde balık ağları, tekne motorları ve frigorifik nakliye aracı temin edildi. Mevcut kapasiteyi arttırmaya yönelik bu ekipmanlar sayesinde ürünlerin doğrudan satışa sunularak elde edilen gelirin de artırılması hedefleniyor.

40’a yakın proje ile 600'den fazla aileye düzenli gelir

Tunus'ta 10 yılı aşkın bir süredir teknik ve kalkınma iş birliği faaliyeti yürüten TİKA, istihdamın yoğun olduğu kırsal bölgelerde yaşayan kesimlerin temel geçim kaynağı olan tarım ve hayvancılık sektöründeki projeleri destekliyor. Ülkede farklı sektörlerde çok sayıda proje ve faaliyeti gerçekleştiren TİKA, 2012 yılından bu yana tarım ve hayvancılık alanında 40'a yakın proje ve faaliyeti hayata geçirdi. TİKA'nın bu projeleri sonucunda 600'den fazla ailenin düzenli gelir elde etmesine katkı sağlandı.

Sonraki Haber

Türkiye Ulus Markalama Forumu İstanbul'da Düzenlendi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkan Yardımcısı Rahman Nurdun, Türkiye Ulus Markalama Forumu kapsamında düzenlenen "TİKA: İşbirliği ve Kalkınma Projelerinde Türkiye Markası" paneline katılarak sunum yaptı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca, Maslak TİM Gösteri Merkezi'nde düzenlenen "Türkiye...