Haberler

28 Mayıs 2019

TİKA’dan Uganda’da Gıda Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Uganda Müslümanları Yüksek Konseyi işbirliğinde başkent Kampala’ya 1 saatlik mesafedeki Bombo bölgesinde ihtiyaç sahibi 500 aileye gıda yardımında bulunuldu.

Ramazan Programı çerçevesinde 10 kilo un, 6 kilo fasulye, 6 kilo pirinç, 2 kilo şeker, yarım kilo tuz ve 2 lt yağdan oluşan gıda paketlerinin dağıtımı gerçekleştirildi.

Uganda Müslümanları Yüksek Konseyi ile işbirliği içinde gerçekleştirilen programa T.C. Kampala Büyükelçisi Kerem ALP, Uganda Başmüftüsü Şeyh Şaban R. Mubajje, TİKA Uganda Koordinatörü Yahya ACU ile bir çok üst düzey bölge yöneticisi katıldı.

T.C. Kampala Büyükelçisi Kerem ALP yaptığı konuşmada Türkiye’nin TİKA, Kızılay ve Diyanet İşleri Başkanlığı gibi kurumları ile bütün dünyada yaptığı ramazan yardımlarına değinerek, “Ülkemiz kişi başına düşen milli gelir bazında dünyanın en cömert ülkesi konumundadır.” şeklinde konuştu.

Uganda Başmüftüsü Şeyh Şaban R. Mubajje de konuşmasında TİKA’nın projelerinin önemine değinirken, Türkiye’nin Uganda’ya yaptığı yardımlar için teşekkür ederek, bundan sonraki projelerde de iş birliği içerisinde olmak istediklerini ifade etti.

Sonraki Haber

TİKA’dan Üsküp’te Ramazan Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’te iftar programı düzenlendi. İftara, Kuzey Makedonya Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski, Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Oliver Spasovski, Adalet Bakanı Renata Deskoska, Dış Yatırımlardan Sorumlu...