Haberler

11 Nisan 2022

TİKA’dan Uganda’daki İhtiyaç Sahibi Ailelere Ramazan Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Uganda’nın başkenti Kampala’da Ramazan dolayısıyla ihtiyaç sahibi 1000 aileye gıda kolisi dağıtıldı.

TİKA, içinde mısır un, fasulye, pirinç, şeker, yağ ve sabundan oluşan gıda paketlerini Başkent Kampala’da ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdı.

Dağıtım törenine T.C. Kampala Büyükelçisi Fikret Kerem Alp, Kampala ve Uganda Şehircilik Konseyi Bakanı Sayın Hacı Minsa Kabanda, TİKA Uganda Koordinatörü Ömer Aykon,  aileler ve bölge yetkilileri katıldı.

T.C. Kampala Büyükelçisi Kerem Alp yaptığı konuşmada Türkiye’nin TİKA başta olmak üzere çeşitli kurumları ile bütün dünyada yaptığı Ramazan yardımlarına değinerek, ülkemizin barış ve dostluk elinin her yere ulaşmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

TİKA Uganda Koordinatörü Ömer Aykon, Uganda’da ihtiyaç sahipleri ailelere yönelik daha fazla proje yürütmek istediklerini belirterek, yetkililere ve bölge halkına özellikle gelir getirici projeler konusunda çalışmalar yapmalarını ve TİKA ile işbirliği fırsatlarını değerlendirmeleri çağrısında bulundu.

Kampala Bakanı Minsa Kabada, Kampala’da ve Uganda’nın dört bir köşesinde yürütülen kalkınma ve insani yardım faaliyetleri sebebiyle Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne teşekkürlerini ileterek, “Müslüman halkın refaha ulaşması konusunda adımlar atılması gerekiyor ve bu adımları Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte atmak istiyoruz. Sadece gıda yardımı değil kalıcı işler yapmalıyız.”  şeklinde konuştu.

Sonraki Haber

TİKA’nın İftar Sofrası Uganda’daki Yetimler İçin Kuruldu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Uganda’nın Bombo şehrinde yetim ve öksüz çocuklarla birlikte yaklaşık 1200 kişinin katıldığı iftar yemeği düzenlendi. İftar programı, Başkent Kampala’ya 35 kilometre mesafede bulunan Bombo isimli bölgede, Afrika...