Haberler

22 Mayıs 2020

TİKA’dan Ukrayna’da 600 Aileye Gıda Ve Hijyen Malzemesi Desteği

Ukrayna Gıda ve Hijyen Destek Programı kapsamında Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Ukrayna’nın farklı bölgelerinde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere destek paketleri dağıtıldı. 

Gıda ürünleri ve covid-19 pandemisiyle mücadelede kullanılan kişisel koruma malzemelerinden oluşan destek, Kiev, Herson ve Odesa bölgelerindeki 600 aileye ulaştı. Ramazan ayının dayanışma ruhunu da yansıtan destek, pandeminin etkisiyle yaşam koşulları daha da zorlaşmış olan nüfusu hedef alıyor.

Program kapsamında, Ukrayna’nın başkenti Kiev’in yanısıra, Kırım Tatarlarının ve Ahıska Türklerinin yoğun olarak yaşadığı Herson Bölgesinde ve Gagauz Türklerinin yoğun olarak yaşadığı Odesa Bölgesinde, kırsal kesimde yaşayan ailelere destek sağlandı. TİKA, bu bölgelerde eğitim, sağlık ve su temini gibi alanlarda hayata geçirdiği projelerle, bölge halkının yaşam koşullarının iyileştirilmesine destek sağlıyor.

Sonraki Haber

TİKA’dan Kırgızistan’a Eğitim Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Talas Bölgesi Kara-Buura İlçesi Satıkey Köyünde 50 öğrenci kapasiteli kreş inşa etti. Kırgızistan’ın en çok desteğe ihtiyaç duyduğu alanların başında gelen ve TİKA tarafından ülke genelinde gerçekleştirilen proje...