Haberler

10 Mart 2017

TİKA’dan Ürdün Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne Hafızlık Laboratuvarı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Ürdün Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin hafızlık laboratuvarına tadilat ve donanım desteğinde bulunuldu.

Ürdün Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencilerinin hafızlık ve kuran tilaveti derslerine katkı sağlamak amacıyla hafızlık laboratuvarının ve bir dersliğin tadilat ve donanımı TİKA tarafından yapıldı.

TİKA tarafından gerçekleştirilen söz konusu proje düzenlenen törenle hizmete açıldı. Üniversite bünyesinde düzenlenen açılış programına, Türkiye Cumhuriyeti Amman Büyükelçiliği Müsteşarı Emin Melih Tezel, TİKA Başkan Danışmanı Kamil Kolabaş, Ürdün Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mohammad Ahmad Al Kateeb, TİKA Amman Program Koordinatörü ve Fakülte öğretim üyeleri katıldı.

Ürdün Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Al Kateeb, Türkiye’nin desteğini görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişimine sunulan katkıdan dolayı TİKA’ya ve Türk halkına teşekkür etti.

TİKA Başkan danışmanı Kamil Kolabaş ise Türkiye ile Ürdün arasındaki yakın ilişkilere vurgu yaparak özellikle gençlere yönelik gerçekleştirilen bu tür projelerle barış dini olan İslam dininin doğru temsil edilebileceğini belirtti.

Yaklaşık dört bin öğrencisi bulunan İlahiyat Fakültesi bünyesinde lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde birçok Türk öğrenci de eğitim görüyor. Gerçekleştirilen proje ile hafızlık yapan ve Kuran tilaveti dersi alan öğrenciler, çeşitli bilgisayar programları desteğiyle okuduklarını kaydetme, karşılaştırma yapma imkânı buluyor.

Sonraki Haber

Pakistan'da Türkiye'nin FETÖ Mücadeleleri Paneline Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) destekleri ile Güney Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi (GASAM) ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (FSMVÜ) işbirliğinde "Pakistan'da Türkiye'nin FETÖ Mücadeleleri" başlıklı bir panel gerçekleştirildi. TİKA’nın kardeş ülke Pakistan...