Haberler

27 Kasım 2023

TİKA’dan Vietnamlı Kadınlara Üretim Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Vietnam’da faaliyet gösteren An Giang İslam Derneği ile işbirliğinde, işsizlik oranının yüksek ve istihdam imkânlarının sınırlı olduğu An Giang eyaletinde kurulan dikiş atölyesine dikiş makinası ile donanım desteği sağladı.

Çoğunluğu dul kadınlardan oluşan ve geçimlerini sağlayabilmeleri için hayata geçirilen meslek edindirme kurslarına katılan kadınlara destek olmak amacıyla proje yürüten TİKA, dikiş nakış eğitimleri düzenleyen An Giang Mesleki Eğitim Okuluna 50 adet endüstriyel dikiş makinası ve gerekli donanım desteğinde bulundu.

Gerçekleştirilen teslim töreninde konuşan An Giang İslam Derneği Başkanı Hji Jacky; “TİKA’ya, Vietnamlı kadınlara vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz. Proje ortağımız TİKA, daha önce verdiği desteklerle uzun yıllardan beri meslek kurslarına katılan Vietnamlı Müslümanların yanında oldu. Katılımcı kadınların bu projeden büyük fayda sağlayacaklarına eminim.” dedi.

 

Sonraki Haber

Bingöl Bal Şurası ve Fuarı’na TİKA’dan Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) desteklediği Uluslararası Bingöl Bal Şurası ve Fuarı, Bingöl Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlendi. T.C. Cumhurbaşkanlığı Strateji Bütçe Başkanlığı ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) eş güdümünde yürütülen "Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon...