Haberler

14 Haziran 2017

TİKA’nın Afganistan’da İftar Programları Devam Ediyor

Türk İşbirliği Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA)  tarafından Afganistan’ın kuzey bölgesine ait olan vilayetlerinde, Ramazan ayı dolaysıyla iftar programları düzenleniyor. Ramazan ayı dayanışma ve paylaşmayı ayı olduğundan dolayı TİKA’nın yardım programları devam ediyor.

Belh Vilayeti Mezar-ı Şerif İli Rüstemabad mahallesinde TİKA Tarafından gerçekleştirilen iftar programına, TİKA Mezar-ı Şerif  Program Koordinatörü Zeki Bulduk, Belh Vilayeti İl Şura Vekili Şucauddin Şuca ve mahalle sakinleri katıldı.

Mezar-ı Şerif İli Rüstemabad mahallesinde düzenlenen iftar programında konuşan Mezar-ı Şerif TİKA Program Koordinatörü Zeki Bulduk, TİKA’nın Afganista’a yardımlarının artarak devam edeceğini ve Türk Milletinin Afgan kardeşlerinin hep yanında olacağını bildirdi.

Ramazan ayı boyunca  Afganistan’ın kuzey bölgesinde olan Bağlan, Badahşan , Tahar,  Kunduz Semengan, Belh, Cevizcan ve Faryab Vilayetlerinde 1000’ dan fazla  ihtiyaç sahibi aileye ramazan paketi dağıtılacağını ifade eden Bulduk, TİKA  tarafından 20 iftar programı Ramazan Ayı boyunca düzenleneceğini ve şu ana kadar 12 iftar programının gerçekleştirildiğini ve bu iftar programlarından il yetimhane çocukları, yurtlarda kalan üniversite öğrencileri, gazeteciler, eğitimciler, Faryab, Şibirgan ve Tahar Hastanelerindeki hasta yakınları, şehit aileleri ve bir köyün faydalandığını ifade etti.

Belh Vilayeti İl Şura Vekili Şucauddin Şuca, Türkiye devleti ve milletinin Afganistan’ın halkına yapmış olduğu yardımları hiç bir zaman unutulmayacağını dile getirerek ihtiyaç sahibi olan Afgan halkının hep yanında olup her alanda yardımlarını esirgemediğini de dile getirdi. TİKA’ya Ramazan ayında kardeşlik, birlik ve beraberlik iftar sofrasını, fakir ve yoksul ailelerin yaşadığı Rüstemabad mahallesinde düzenlediği için teşekkürlerini iletti.

Sonraki Haber

TİKA Karadağ’da Roman Müslümanları Unutmadı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Karadağ’da yaşayan 150 ihtiyaç sahibi Müslüman Roman aileye Ramazan erzak paketi dağıtımı yapıldı. TİKA tarafından Karadağ’ın başkenti Podgoritsa’da yaşayan gelir düzeyi düşük 150 Roman aileye gıda ve...