Haberler

05 Mayıs 2021

TİKA’nın Erenler Sofrası Kamerun’da Kuruldu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), “Erenler Sofrası” konseptiyle organize edilen Ramazan Programı kapsamında Kamerun’un 4 farklı şehrinde 1200 yoksul aileye gıda paketi dağıtıyor.

2021 yılının Anadolu’nun manevi mimarları olan Yunus Emre, Ahi Evran ve Hacı Bektaş Veli Yılı ilan edilmesi vesilesiyle TİKA tarafından organize edilen “Erenler Sofrası”, Kamerun’da yoksul ailelerin kapısını çaldı.

Douala ve Yaounde’de gerçekleştirilen teslim törenlerine Kamerunlu yetkililer, dini önderler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve yerel halk katıldı. Yaounde’de düzenlenen törende konuşan Yaounde Merkez Camii İmamı Mohaman Samınou, TİKA’nın bu yıl da yoksul ve mazlumları unutmadığını belirterek Türkiye’ye şükranlarını sundu. TİKA Yaounde Program Koordinatörü Burak Özden ise yaptığı konuşmada “Erenler Sofrası” başlığı altında organize edilen Ramazan programları vesilesiyle Türk halkının barış ve dayanışma mesajının tüm dünyaya ulaştırıldığını ifade etti.

Bu yıl Douala, Yaounde, Ngaoundere ve Garoua olmak üzere Kamerun’un 4 farklı şehrinde gerçekleştirilen gıda yardımları ile binlerce kişiye Kovid-19 salgınının ağırlaştırdığı olumsuz ekonomik koşullarda destek verilmesi amaçlanıyor. İçerisinde pirinç, ayçiçek yağı, salça, tuz, şeker gibi temel besinlerin bulunduğu 1200 koli, düzenlenen törenlerle ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Yoksul ve yaşlılara yönelik gıda paketleri ise evlere teslim ediliyor.

Bu yıl TİKA, 5 kıtadan 87 ülkede tertip edilen Ramazan ayı organizasyonları ile yüzbinlerce kişiye gıda malzemeleri ulaştırarak yardım ve paylaşma kültürümüzü farklı coğrafyalara taşıyor.

Sonraki Haber

TİKA'nın Erenler Sofrası Sırbistan'da

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Erenler Sofrası Ramazan dayanışma programı bünyesinde, Sırbistan’da romanlar, mülteciler gibi dezavantajlı gruplar ve ihtiyaç sahibi 2.000 aileye toplamda 22 ton temel gıda malzemelerinden oluşan yardım kolileri, evinden...