Haberler

30 Nisan 2021

TİKA’nın Erenler Sofrası Romanya’da

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Erenler Sofrası Ramazan Programı kapsamında Romanya’da ihtiyaç sahibi 2.000 aileye 26 tonluk gıda paketi dağıttı.

2021 yılının Cumhurbaşkanlığı tarafından Yunus Emre ve Türkçe Yılı, Hacı Bektaş Veli Yılı ve Ahi Evran Yılı olarak ilan edilmesi vesilesiyle TİKA’nın başlatmış olduğu “Erenler Sofrası” Romanya’da da ihtiyaç sahipleriyle buluştu.

Romanya’da Türk ve Tatar nüfusun yoğun olarak yaşadığı Dobruca bölgesi ile başkent Bükreş’te pandemi nedeniyle ekonomik sıkıntı yaşayan ailelere TİKA’nın “Erenler Sofrası” etkinliği aracılığıyla destek sunuldu.

TİKA tarafından 87 ülkede “Erenler Sofrası” adı altında yüzbinlere ulaştırılan gıda malzemeleri, Romanya’da başkent Bükreş ile Köstence ve Mecidiye ile Dobruca bölgesindeki köylerde yaşayan ihtiyaç sahibi 2000 aileye ulaştı.

Paketler TİKA  ile Romanya Müslümanları Müftülüğü, Romanya Demokrat Türk Birliği, Romanya Müslüman Tatar Türkleri Demokrat Birliği, Köstence Belediyesi Sosyal Yardımlaşma ve Çocuk Esirgeme Müdürlüğü ile Mecidiye Kemal Atatük Ulusal Koleji işbirliğinde dağıtıldı.

Sonraki Haber

Erenler Sofrası Ata Yurdu Moğolistan’da

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Erenler Sofrası Ramazan Programı kapsamında Moğolistan’da 1200 aileye gıda ve hijyen malzemesinden oluşan paketleri dağıttı. 2021 yılının Cumhurbaşkanlığı tarafından Yunus Emre ve Türkçe Yılı, Hacı Bektaş Veli Yılı...