Haberler

12 Mayıs 2021

TİKA’nın Erenler Sofrası Zambiya’da

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Erenler Sofrası Ramazan programı kapsamında Zambiya’da 1.000 aileye gıda paketi ulaştırdı.

TİKA, Türkiye Cumhuriyeti Lusaka Büyükelçiliği aracılığı ile Zambiya’daki 1.000 aileye gıda yardımı gerçekleştirdi. Sel felaketinden etkilenen bölgelerde yapılan dağıtım Zambiya Cumhurbaşkanı Yardımcılığı Ofisi’ne bağlı Zambiya Afet Yönetimi ve Afet Zararlarını Azaltma Birimi işbirliğinde gerçekleştirildi. Dağıtım törenine T.C. Lusaka Büyükelçisi İstem Cırcıroğlu ile birlikte Zambiya Cumhurbaşkanı Yardımcılığı Ofisi Devlet Bakanı Olipah Phiri Mwansa da katıldı.

Törende yaptığı konuşmada Büyükelçi Cırcıroğlu, “Bu girişimlerin kalbinde Türkiye’nin kendi uzmanlık ve tecrübesi yatıyor. Yükselen bir donör olarak Türkiye, başta kapasite artırımı ve kurumsal geliştirme olmak üzere tüm alanlardaki insani yardım ve kalkınma yardımı tecrübesini Afrika ile paylaşıyor.” dedi ve TİKA’nın sürdürülebilir kalkınma ve yoksulluğun azaltılması konusunda işbirliğine hazır olduğunun altını çizdi. Zambiya Devlet Bakanı Olipah Phiri Mwansa da, Edgar Lungu hükümetinin TİKA’nın halkın yaşam standartlarını yükselten projelerine her zaman destek vereceğini ifade etti.

Sonraki Haber

TİKA’dan Filistin Kızılayının Kudüs’teki Doğum Hastanesine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Filistin Kızılayının (PRCS) Kudüs şubesi bünyesinde hizmet veren Doğum ve Kadın Hastalıkları Hastanesine acil yardım malzemeleri desteği verildi. Ramazan ayında Kudüs’ün Şeyh Jerrah, Eski Şehir Şam Kapısı ve...