Haberler

11 Haziran 2021

TİKA’nın Gürcistan'da Sosyal Merkez Bünyesinde Kurduğu Sera İlk Meyvelerini Verdi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA), 2020 yılında Gürcistan'da kimsesiz çocukların ve yaşlıların kaldığı Dzegvi Sosyal Merkezi'nde kurduğu sera ilk meyvelerini verdi.

2020 yılının Aralık ayında Başkent Tiflis'e yakın Dzegvi köyündeki Aziz Giorgi Mtatsmindeli Manastırı bünyesinde faaliyet gösteren sosyal merkez içinde TİKA tarafından kurulan seralar ilk meyvelerini verdi. Proje kapsamında merkezde yaşayan kimsesiz çocuklar ile birlikte ilk çilek fideleri dikilmişti.

90’lı yıllardan beri hizmet veren ve yaşlılar, sokak çocukları, engelliler ve diğer ihtiyaç sahibi insanların kaldığı sosyal rehabilitasyon merkezine yapılan 2 sera bu yıl ilk meyvelerini vermeye başladı. Haziran ayında ilk hasadı toplanan çilekler tezgâhlarda yerini aldı.

Halihazırda yaklaşık 60 kişinin yararlandığı seralar, bölgede sadece ekonomik olarak değil, sosyal alanda da dayanışmayı güçlendirdi.

Sonraki Haber

TİKA Moğolistan’da Kışlık Sera Projelerini Hayata Geçirdi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Moğolistan’ın iki farklı bölgesinde modern imkanlara sahip kışlık sera inşa etti. TİKA, Moğolistan’da tarım sektörünü güçlendirmek, istihdamı arttırmak ve gıda güvenliğini geliştirmek amacıyla çeşitli projeleri hayata geçiriyor. Bu kapsamda...