Haberler

26 Nisan 2022

TİKA’nın Hediyeleri Paraguayli Çocuklara 23 Nisan Coşkusunu Yaşattı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Paraguay’daki Türkiye Cumhuriyeti Okulunda düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliğinde öğrencilere eğitim malzemelerinden oluşan hediye paketleri dağıtıldı.

TİKA ve T.C. Asuncion Büyükelçiliği iş birliğinde gerçekleştirilen etkinlik çerçevesinde kurulan oyuncaklarla doyasıya eğlenen çocuklar tüm dünya çocuklarına armağan edilen günün sevincini yaşadı.

Paraguay’ın başkenti Asuncion’a 20 km uzaklıkta bulunan Luque kentindeki Türkiye Cumhuriyeti Okulu'nda gerçekleştirilen 23 Nisan etkinliklerinde; T.C. Asuncion Büyükelçisi Serhat Aksen yaptığı konuşmada, Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan’ın Türkiye için tarihsel önemine değinerek, bu coşkuyu birlikte yaşamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Konuşmasına, Türkiye ve Paraguay arasındaki dostane ilişkilere dikkat çeken Aksen, TİKA tarafından 2020 yılında tadilatı gerçekleştirilerek yeni bir görünüm kazanan Türkiye Cumhuriyeti Okulu’nun da bu dostluğun bir nişanesi olduğunu belirtti. Aksen konuşmasının devamında, tüm dünya çocuklarına barış ve huzur içinde, güzel bir gelecek dileyerek okul öğrencilerine hediyelerini dağıttı.

Paraguay’da Türkiiye ismini taşıyan tek eğitim kurumu olan ve 4 – 13 yaş aralığında 650 öğrencinin eğitim aldığı Türkiye Cumhuriyeti Okulu 2020 yılında TİKA tarafından gerçekleştirilen tadilat projesi kapsamında tamamıyla yenilenmişti.

Sonraki Haber

TİKA'dan Çadlı Kadınlara İstihdam Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı'nın (TİKA), Çad'da kurduğu dikiş atölyesinde eğitimlerini tamamlayan kadınlara elektrikli dikiş makineleri temin edildi. Başkent Encemine'nin Digil semtindeki yerel Avoca Derneğinin genel merkezinde sertifika programı düzenlendi. Programa, Çad Mesleki Eğitim ve...