Haberler

13 Ağustos 2015

TİKA Afganistan’da Yetimleri Unutmuyor

Afganistan’da yetimlerin sorunlarına üst düzey kamu görevlilerinin ve toplumun dikkatini çekmek ve farkındalık yaratmak amacıyla her ay düzenli olarak Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında bu ay yetimlere TRT Türk programlarından Dostluk Kervanı Programı heyeti hizmet etti.

TİKA, Afganistan’da gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam ediyor. Afganistan’da birçok alanda önemli projelere imza atan TİKA tarafından Afganistan’da Yetimlerin sorunlarına üst düzey kamu görevlilerinin ve toplumun dikkatini çekmek ve farkındalık yaratmak amacıyla her ay düzenli olarak gerçekleştirilen etkinlik kapsamında bu ay yetimlere TRT Türk programlarından Dostluk Kervanı Programı heyeti hizmet etti.

Etkinlik kapsamında TRT Türk Dostluk Kervanı heyeti, İstanbul Dostluk Yetimhanesi sakinlerine yemek servisi yaptı ve birlikte TİKA Kabil PKO yerleşkesinde oyunlar oynandı, sohbet edildi.

Etkinlik sırasında yapılan röportajda TİKA Kabil Program Koordinatörü Süleyman Şahin, son bir yıl içinde 8 Bakan, 30 Milletvekili ve çok sayıda üst düzey görevli ve basın mensubunun bu etkinliğe katıldığını belirtti. TİKA Kabil Program Koordinatörü Şahin, TİKA’nın yetimlere yönelik programlarının artarak devam edeceğini kaydetti

Sonraki Haber

TİKA, Türk ve Macar Bilim Adamlarını Bir Araya Getirdi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), beyin araştırmaları alanında Türk ve Macar bilim adamlarını bir araya getirdi. TİKA’nın Macaristan ile bilimsel araştırmalar çerçevesinde gerçekleştirdiği projenin ikinci kısmı Pecs Üniversitesi’nde gerçekleşti. Projenin ilk kısmında Pecs Üniversitesi’nden bilim insanları TİKA’nın desteğiyle Türkiye’yi...