Haberler

23 Haziran 2017

TİKA Ankara'daki Yetim Çocuklara İftar Verdi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığınca (TİKA), Ankara'da 200 yetime iftar verildi.TİKA'nın Ankara'daki yetimler için düzenlediği iftar yemeğine, TİKA Başkanı Serdar Çam ve çok sayıda kurum çalışanı katıldı.

TİKA Başkanı Çam, burada yaptığı konuşmada, TİKA'nın dünyanın dört bir yanında yaklaşık 70 ülkede iftar sofraları kurduğunu, kurum çalışanlarının bu iftarların düzenlenmesi için birçok farklı ülkeye gittiğini ve bu ülkeler ile Türkiye arasında köprü kurduklarını belirtti. Çam, "Biz bundan sonraki süreçte de inşallah dünyada barışın, huzurun ve mutluluğun yayılması için çalışacağız. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, devletimizin bütün büyükleri, kurumlarımız, AFAD, Kızılay gibi pek çok kurum ve kuruluşumuz canla başla dünyada zenginliğin ve huzurun artması için uğraşıyor. Nerede acı varsa, çatışma, kavga varsa biz oralarda olmaya çalışıyoruz." ifadesini kullandı. Bundan sonraki süreçte Türkiye'nin önünün açık olduğunu söyleyen Çam, genç ve yeni bir neslin ortaya çıktığını ve Türkiye'nin bu yeni nesille ihtiyaç sahibi komşularına hizmet edeceğini dile getirdi. İftar yemeğinin ardından yetim çocuklara oyuncak, bayram şekeri ve hediye çeki dağıtıldı.

Sonraki Haber

TİKA Arnavutluk’ta Yetimlere Gıda Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Alsar Vakfı işbirliğinde Arnavutluk’ta 1.000 yetim çocuğa gıda malzemesi desteğinde bulunuldu. TİKA, eğitim, kültür ile insani yardım içerikli faaliyetlerde bulunan Alsar Vakfı işbirliğinde Ramazan ayı münasebetiyle Arnavutluk’un...