Haberler

27 Haziran 2016

TİKA Arnavutluk’un 3 Ayrı Şehrinde İftar Sofrası Kurdu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ramazan ayı etkinlikleri kapsamında Arnavutluk’un kuzeyinde Kukes, güneyinde ise Permet ve Berat şehirlerinde toplamda 600 kişiye iftar verdi.

TİKA’nın desteği ile Kukes, Permet ve Berat belediyeleri işbirliğinde gerçekleştirilen iftar programlarına Tiran Büyükelçiliği, belediye başkanları, bölge halkı ve STK temsilcileri katıldı. Kuzeyde Kukes Belediyesi işbirliğinde gerçekleştirilen ilk iftar programının ardından güneyde Permet şehrinde Belediye ile işbirliğinde ikinci iftar programı düzenlendi. Tiran Büyükelçisi Hidayet Bayraktar’ın katılımıyla gerçekleştirilen üçüncü iftar programının adresi ise Berat şehriydi.

TİKA Tiran Program Koordinatörü Prof. Dr. Birol Çetin daha önce hiç iftar düzenlenmemiş şehirleri tespit ettiklerini ve yoğun bir teveccüh ile karşılaştıklarını belirterek katılımın ve ilginin yüksek olmasından dolayı memnuniyetini dile getirdi.

Sonraki Haber

TİKA, Polonya Tatarlarını İftarda Bir Araya Getirdi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Polonya'nın Bialystok kentinde yaşayan Tatarları iftarda bir araya getirdi. Bialystok İslam Kültür Merkezinin bahçesinde düzenlenen iftarın ardından açıklama yapan TİKA Başkan Yardımcısı Süreyya Er, Polonya'da yaklaşık 3 bini...