Haberler

20 Nisan 2022

TİKA, Bangladeş’te Öğrenci ve Yetimlere İftar Verdi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı'nın (TİKA) Bangladeş’te gerçekleştirdiği Ramazan Programları kapsamında 1.500 öğrenciye iftar verildi.

Bangladeş’in Cox’s Bazar İli’ne bağlı Ramu İlçesi’nde toplam 1.500 öğrenciye eğitim vermesinin yanı sıra 300 civarında yetime de ev sahipliği yapan Ramu Jameatul Ulum Al-İslamea Medresesinde TİKA’nın düzenlediği Ramazan Programı kapsamında toplam 1.500 kişiye iftar verildi.

İftar programına TİKA yetkililerinin yanı sıra yerel yöneticiler, STK temsilcileri ve medrese çalışanları katıldı. Programda medrese yetkilileri, TİKA’nın medresede yeniden inşa ettiği ve her gün 300 yetim öğrenciye hizmet verecek mutfak binasının tamamlanmasından dolayı Türkiye'ye ve TİKA'ya teşekkürlerini iletti.

Sonraki Haber

TİKA'nın Hediye Ettiği Mobil Ofis Araçları Özbeklerin Uzağını Yakın Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığınca (TİKA) Özbekistan'a yaklaşık 4 yıl önce hediye edilen mobil ofis araçları, Özbeklerin uzağını yakın kılıyor. TİKA tarafından Eylül 2018'de Özbekistan Adalet Bakanlığına bağlı Devlet Hizmetleri Ajansına hediye edilen 20...