Haberler

15 Nisan 2022

TİKA, Bosna-Hersek'in Banja Luka Şehrinde İftar Verdi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Bosna-Hersek’in Banja Luka kentinde yaşayanları geleneksel iftar sofrasında buluşturdu.

Her yıl düzenli olarak TİKA tarafından gerçekleştirilen Ramazan ayı etkinlikleri son iki yıldır salgın sebebiyle kısıtlı bir şekilde gerçekleştirilebilmişti. Alınan tedbirlere uyulması ve salgının yayılım hızının düşmesi sebebiyle toplu etkinlik yapılmasına yönelik kısıtlamalar kaldırıldı.

Paylaşma, yardımlaşma ve dayanışma ayı olan Ramazan ayı münasebetiyle TİKA tarafından Müslümanların azınlık olarak yaşadığı Banja Luka şehrinde bulunan tarihi Ferhadiye Camisi’nde yer sofralarının kurulduğu geleneksel iftar programı düzenlendi.

Bosna savaşında temellerine kadar yıkılan ve 2016 yılında TİKA'nın desteğiyle onarılarak yeniden ibadete açılan tarihi caminin bahçesinde verilen iftara, Bosna Sırp Cumhuriyeti (RS) Meclis Üyesi Senad Bratiç, Banja Luka Müftüsü Nusret Abdibegovic, Türkiye'nin Banja Luka Başkonsolosu Oğuz Kılıç, TİKA Saraybosna Koordinatörü Muhammed Ünal 'ın yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Karşılıklı hoşgörünün, güvenin, dayanışmanın ve yardımlaşmanın sergilendiği Ramazan ayında TİKA tarafından gerçekleştirilecek iftar programlarının sonuncusu 19.04.2022 tarihinde Foça şehrinde gerçekleştirilecek.

 

 

 

 

 

 

Sonraki Haber

TİKA’dan Afganistan’da Yetimlere Ramazan Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Afganistan’da Ramazan ayında da yetimlerin yanında yer almaya devam ediyor. TİKA, bu sene Ramazan İftar Programlarına Pervan ilinde bulunan 100 öğrencinin barındığı devlet yetimhanesinde iftar sofrası sererek başladı....