Haberler

06 Aralık 2021

TİKA Cezayirli Kadınlara Destek Olmaya Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Cezayir’de kırsal bölgede yaşayan kadınlar için organik sabun üretiminde kullanılmak üzere tıbbi-aromatik bitkilerin yağ ve sularının elde edilmesinde kullanılacak ekipman desteği sağladı.

Proje kapsamında TİKA tarafından Cezayir’in Annaba şehrine bağlı Seraidi beldesinde yaşayan ailelerin ekonomik durumlarını iyileştirmek amacıyla hizmet vermekte olan Zahrat Ledough (Ledough Dağının Çiçeği) Derneği’ne 2 adet distilasyon aleti, vakumlama makinesi, su deposu ve elektronik terazi desteği sağlandı.

TİKA tarafından yapılan destek için Türkiye Cumhuriyeti’ne ve TİKA’ya teşekkürlerini ileten dernek başkanı Amel Bendjemil, destek sayesinde oldukça kaliteli doğal sabun üretebileceklerini, tıbbi-aromatik bitkilerin yağ ve sularını elde ederek önemli bir ekonomik kazanım elde edebileceklerini ifade etti.

TİKA Cezayir'de daha önce Tipaza ve Begaia şehirlerinde yaşayan kadınlara farklı alanlarda atölye kurulabilmesi için malzeme desteği sağlamış, Menia şehrine bağlı El Golea beldesinde ise gelirleri kimsesiz çocuklar ve kadınlar için kullanılmak üzere 1000 fidanlık “15 Temmuz Şehitleri Gül Bahçesini” kurmuştu.

Sonraki Haber

TİKA’dan Tanzanya’da Kadın İstihdamına Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Tanzanya’da yürütülen “Kadınların Güçlendirilmesi Programı” kapsamında, Kisarawe Bölge Valiliği ile birlikte Kiwawanyu Kadın Kooperatifinin kullanımına sunulmak üzere donanım desteği sağlanan fırının açılışı gerçekleştirdi. TİKA tarafından hamur karıştırıcı,...