Haberler

08 Ekim 2020

TİKA'dan Arjantin'deki Türkiye Cumhuriyeti İlkokuluna Malzeme Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te bulunan Türkiye Cumhuriyeti İlkokuluna yeni eğitim-öğretim yılı için ekipman desteği sağlandı.

TİKA, Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te ülkemizin adını taşıyan Türkiye Cumhuriyeti ilkokulu’nun ihtiyaç duyduğu sınıf mobilyaları, ses sistemleri, müzik ve spor aletleri gibi ekipman desteği sağladı.

Ekipmanlar Türkiye’nin Buenos Aires Büyükelçisi Ş. Vural Altay’ın okula gerçekleştirdiği bir ziyaretle okulun Müdürü Sandra Rivadeneira’ya teslim edildi. Teslim töreninde Türkiye Cumhuriyeti İlkokuluna verilen öneme değinen Altay, okula yapılan yardımların gelecekte de devam edeceğine dikkati çekerek, salgın nedeniyle 6 aydan uzun süredir sekteye uğrayan eğitimin, salgınla mücadelede başarı sağlanarak tekrar başlaması temennisinde bulundu.

Okulun Müdürü Sandra Rivadeneira da yapılan yardımlar için teşekkür ederek, belirli seviyeler için okula geri dönüşe dair karar çıkmasını beklediklerini belirtti.

Türkiye Cumhuriyeti İlkokulu

Gündüzleri ilkokul, akşamları ise yetişkinler için meslek edindirme okulu olarak çift zamanlı hizmet veren okul binasının şartları ihtiyaç duyuldukça TİKA tarafından yapılan projelerle iyileştiriliyor. Adı, Türkiye-Arjantin arasındaki ikili dostluk görüşmeleri nihayetinde verilmiş olan okulda öğrenciler her yıl milli bayramlarda kutlama ve 10 Kasımlarda anma etkinlikleri düzenliyorlar.

Sonraki Haber

TİKA’dan Moğol Çiftçilere Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) başkent Ulanbator’dan yaklaşık 200 km mesafede bulunan Öndörşireet İlçesindeki çiftçilere işlenmeyen tarım alanlarının kullanılabilmesi ve istihdamın artırılabilmesi için tarım ekipmanları desteğinde bulundu. Başkent Ulanbator’dan yaklaşık 200 km mesafede...